Polski Ład to odpowiedź na zapotrzebowanie na lepsze jutro. Witek: Nie będziemy oszczędzali na rodzinie

Artykuł
Elżbieta Witek
PAP/Leszek Szymański

W trudnych momentach takich jak pandemia potrzebujemy rządu, który wie, jak zaradzić trudnościom, i taki rząd właśnie mamy — mówiła w sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. „Mamy plan, narzędzia i zdeterminowaną grupę ludzi, która chce ten plan wdrażać w życie” - dodała.

Podczas sobotniej prezentacji Polskiego Ładu marszałek Sejmu podkreślała, że pandemia odebrała nam nasze dotychczasowe życie, wprowadzając zmiany właściwie we wszystkich jego obszarach.

- W takich trudnych momentach, w takich trudnych chwilach wszyscy potrzebujemy wsparcia, potrzebujemy pomocy, chcemy mieć poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Potrzebujemy rządu, który wie, jak zaradzić wszystkim trudnościom i co zrobić, żeby wyprowadzić kraj na prostą. Ale mamy taki rząd, mamy plan, mamy narzędzia i mamy zdeterminowaną grupę ludzi, która chce ten plan wdrażać w życie właśnie po to, żebyśmy znowu mogli żyć normalnie — mówiła marszałek Sejmu.

500 plus pomógł wielu rodzinom

Jak podkreśliła, planem tym jest Polski Ład, który jest odpowiedzią na „zapotrzebowanie na lepsze jutro, na które wszyscy czekamy”.

Witek wyraziła również przekonanie, że opozycja będzie krytykować wszystkie przedstawione w ramach tego programu propozycje. „Pamiętamy to z roku 2015, przypomnijmy sobie, jaki był atak na nas i na program 500 plus, jak go wyśmiewano i mówiono, że na to nie ma pieniędzy” - wskazywała.

Jak dodała, program świetnie zafunkcjonował, a rodziny „doskonale wiedzą”, na co wydawać otrzymywane od państwa środki. „Dziś w czasach pandemii te pieniądze pomogły naprawdę bardzo wielu rodzinom i mimo pandemii nie odeszliśmy od żadnego z naszych programów społecznych, które realizujemy od początku naszych rządów” - powiedziała Witek. Jak dodała, warto o tym wspomnieć, bo „niejeden rząd” w ramach oszczędności mógłby podjąć inną decyzję.

- My nigdy nie będzie oszczędzać na rodzinie — zapewniła marszałek Sejmu.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy