„Dziennikarski poker”. Koc: PO zrobi wszystko, by dorwać się do władzy

Tomasz Grodzki prowadzi obstrukcję prac nad przyjęciem Funduszu Odbudowy
flickr.com/Senat RP

- PO nie zależy ani na samorządach, ani na przedsiębiorcach. Im zależy tylko na tym, żeby dorwać się do władzy. Zrobią w tym celu wszystko, nawet wbrew interesom Polski i polaków. A Polacy to widzą – powiedziała senator Maria Koc na antenie TV Republika. Senator Koc była gościem Tomasza Sakiewicza w programie „Dziennikarski poker”.

- Słyszymy z ust Tomasza Grodzkiego, że na posiedzenie Senatu głosowanie nad ustawą ratyfikującą europejski Funduszu Odbudowy nie wejdzie do obrad. Mogłoby się wydawać, że Senat jest tak zapracowany – zaznaczyła senator PiS i dodała, że jest to jedynie polityczna gra.

Grodzki ma osobisty interes w obaleniu rządu

- Tomasz Grodzki gra na czas, bo uważa, że jest szansa, by parlament nie ratyfikował Funduszu Odbudowy – powiedziała Koc. Jak wyjaśniła „PO ma nadzieję, że w ten sposób wywoła kryzys, który skończy się upadkiem rządu, a PO dorwie się do władzy”. Dodała również, że marszałek Grodzki może być osobiście zainteresowany zmianami w rządzie, a przede wszystkim na stanowisku prokuratora generalnego, ze względu na wniosek o odebranie mu immunitetu, ze względu na ciążące na nim zarzuty korupcyjne.

Senator PiS zauważyła, że przedłużanie prac nad przyjęciem ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy „jest kuriozum. PO, która wcześniej nalegała na ustanowienie Funduszu Odbudowy, teraz odwleka decyzję o głosowaniu w sprawie ratyfikacji”. Podkreśliła jednocześnie, że „im wcześniej ratyfikujemy Fundusz Odbudowy, tym wcześniej polskie samorządy i polscy przedsiębiorcy dostaną pieniądze”.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy