Biskupi chcą, by Biden przestał przyjmować komunię. Wkrótce przygotują dokument

Artykuł
Biden jest drugim katolikiem na stanowisku prezydenta USA
Fot. PAP/EPA/Doug Mills / POOL

Amerykański episkopat pracuje nad dokumentem, w którym biskupi mają jasno wyrazić opinię, że prezydent USA Joe Biden i inni katoliccy politycy popierający prawo do aborcji nie powinni przyjmować komunii.

Konferencja Amerykańskich Biskupów Katolickich (USCCB), która odbędzie się w czerwcu, ma podjąć ostateczną decyzję. Wiadomo, że popiera ją przytłaczająca większość hierarchów.

Abp Kansas City Joseph Naumann powiedział, że tekst dokumentu miałby „sprecyzować stanowisko USCCB, że Biden i inne osoby publiczne o podobnych poglądach nie powinni przystępować do komunii”.

– Ponieważ prezydent Biden jest katolikiem, stwarza to dla nas wyjątkowy problem (...) Jak może mówić, że jest pobożnym katolikiem, jednocześnie robiąc rzeczy, które są sprzeczne z nauczaniem Kościoła? – mówił hierarcha.

Głównym problemem jest sprzeciw Bidena wobec ograniczania prawa do aborcji. Prezydent odwrócił zmiany dokonane przez Donalda Trumpa, liberalizując zasady dostępu do tabletek poronnych, znosząc zakaz przyznawania rządowych grantów na badania z użyciem komórek płodowych oraz grantów dla organizacji ułatwiających kobietom dostęp do aborcji.

Aborcja nie jest jednym z wielu ważnych problemów (...) to bezpośredni atak na ludzkie życie – twierdzi abp. San Francisco Salvatore Cordileone.

Źródło: PAP/RMF

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy