B. Kempa: Nie damy się być popychanym przez Unię Europejską

Unia Europejska
flicks

Gościem Aleksandra Wierzejskiego w programie "Polska na dzień dobry" była dziś europosłanka PiS Beata Kempa. Tematem rozmowy była nieuregulowana kwestia praworządności oraz działania organów Unii Europejskiej w stosunku do Polski.

Europosłanka mówiła o ingerencji organów Unii Europejskiej w suwerenność Polski. 


- Spotykamy się z coraz większym naporem ze strony Parlamentu Europejskiego i urzędników, którzy uzurpują sobie prawo do zbyt głębokiej ingerencji sprawy naszej suwerenności. [...] Mamy do czynienia z bardzo niebezpiecznym pogrywaniem z Polską, Węgrami, powoli zaczyna to dotykać Bułgarię i Rumunie. [...] Nie będziemy pozwalać na bycie popychanym przez Unię Europejską.

- Mamy do czynienia z niezwykłym zacięciem ideologicznym. [...] Ale na gruncie prawa nie zaniedbano o jedną podstawowa rzecz — Parlament Europejski nie ustalił definicji praworządności i ingeruje z byt wiele przestrzeni.

- Nie chcieliśmy być krajem magazynów, nie zgadzamy się, żeby inne kraje UE żyły kosztem naszego kraju.


Podkreśliła niebezpieczne skutki nierozmyślnej polityki ekologicznej Unii Europejskiej.

- W 2011 roku zorganizowali konferencję w Katowicach, rozmawiając o konsekwencjach polityki Donalda Tuska. Teraz widzimy, do jakich skutków może doprowadzić polityka UE w sprawie redukcji CO2. Ona kładzie naszą gospodarkę, zaczyna podupadać przemysł hutniczy, tak jak upadał stoczniowy za czasów Tuska. [...] Nie możemy chwytać tych pięknie pakowanych ideologicznych haseł.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy