Znamy główne hasła Nowego Ładu. Dotyczą m.in. zdrowia, rodziny i rynku pracy

Artykuł
Jarosław Kaczyński podkreślał, że Nowy Ład jest wielką szansą dla kraju
Fot. stoplatka YT/Prawo i Sprawiedliwość

PiS zaprezentował 10 głównych haseł Nowego Ładu, programu partii, który w całości ma zostać przedstawiony 20 marca. Hasła odnoszą się m.in. do zdrowia, rozwoju, rodziny i przedsiębiorczości.

Nowy Ład, czyli program partii na czas po epidemii koronawirusa, ma się składać z obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

PiS przedstawił również spot zapowiadający prezentację Nowego Ładu 20 marca. – Przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy; to nasz plan powrotu do normalności – mówią w spocie wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. – Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że mamy dobry plan dla Polski. Potrafimy go skutecznie realizować. Dotrzymujemy słowa – podkreślił w filmie lider PiS.

Morawiecki zwrócił uwagę, że w trakcie zmagania z pandemią ten plan musiał być zmieniony, gdyż „najważniejsza jest walka o życie i zdrowie Polaków”.

Poważna propozycja

– Uratowaliśmy ponad 5 milionów miejsc pracy Polaków, przeznaczając około 200 mld zł dla polskich firm – powiedział szef rządu. – Myślimy już o przyszłości, dlatego przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy – dodał Kaczyński.

– Czas na polski Nowy Ład, wielki program rozwoju Polski. Nasz plan powrotu do normalności i nasza nadzieja na bezpieczną przyszłość – powiedział Morawiecki.

Szef PiS w niedawnej rozmowie z PAP podkreślał, że Nowy Ład jest „wielką szansą dla kraju, dla wielu polskich rodzin, ogólnie dla wielu ludzi, także tych, którzy ze względu na wiek już rodzin nie mają”.

– To bardzo poważna propozycja dla społeczeństwa. Nasze dotychczasowe programy, to wszystko w jakimś sensie było rozwijaniem programu napisanego na jesieni 2008 r. Natomiast Nowy Polski Ład jest już nową jakością, i naprawdę warto go wprowadzić – dodał lider Prawa i Sprawiedliwości.

Wykorzystać szansę

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, program Nowy Polski Ład będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. Jak informował premier, w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

W lutym szef rządu zapowiadał, że w ramach Nowego Ładu zostanie zaprezentowana „atrakcyjna oferta dla inwestorów, po to, żeby polska gospodarka była jak najlepiej przygotowana do nowej rzeczywistości gospodarczej”. – Po pandemii ludzie będą inaczej podchodzić do kontaktów biznesowych, handlu i produkcji. Będziemy gotowi wykorzystać tę wielką szansę – zadeklarował Morawiecki.

Źródło: PAP/WNP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy