Znamy ewentualny termin prezentacji Nowego Ładu. Rzeczniczka PiS: ze względu na pandemię została ona przełożona

Artykuł
W ramach Nowego Ładu zakładane są dodatkowe środki dla tych, którzy zostali najbardziej poturbowani przez pandemię.
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zostanie zaprezentowany Nowy Ład odbędzie się najwcześniej 15 maja - wynika z informacji uzyskanych przez PAP po czwartkowym posiedzeniu kierownictwa PiS.

Konwencję programową PiS, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu ugrupowania, planowano na 20 marca, ale wcześniej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że ze względu na walkę z pandemią została ona przełożona. Zapowiedziała też, że o nowej dacie konwencji poinformuje w późniejszym terminie.

Kwestia prezentacji Nowego Ładu była jednym z tematów czwartkowego posiedzenia kierownictwa PiS. Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP podjęto decyzję, że wydarzenie odbędzie się najwcześniej 15 maja.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki mówił w środę, że w ramach Nowego Ładu zakładane są dodatkowe środki dla tych, którzy zostali najbardziej poturbowani przez pandemię. Dodał, że przewiduje on też reformę systemu podatkowego, środki na potrzeby polskiej młodzieży, na wsparcie rolników. Odnosząc się do podatków premier zastrzegł, że w tej chwili nie może mówić o szczegółach, bo projekt jest jeszcze w fazie konsultacji wewnątrz obozu rządzącego.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy