Ziobro o priorytetach drugiej kadencji Andrzeja Dudy: na pierwszy plan wysuwa się dokończenie reformy sądownictwa i innych organów państwa

Artykuł
TV Republika

Na pierwszy plan wysuwa się dokończenie reformy sądownictwa, ale też innych organów państwa, żeby było bardziej profesjonalnie, szybciej. Tutaj potrzebny jest konsensus i - w tym niezwykle trudnym momencie, w którym jesteśmy - doprowadzenie tego, co zaczęliśmy, do końca – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w odniesieniu do priorytetów drugiej kadencji prezydentury Andrzeja Dudy.

Według danych sondażu late pool Ipsos opublikowanego ok. północy  Andrzej Duda jest zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich. Urzędujący prezydent uzyskał 50,8 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49,2 proc.

O najważniejszych zadaniach przed jakimi stanie głowa państwa w drugiej kadencji mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro 

Z jednej strony polityka prorodzinna, sprawy społeczne, które będziemy chcieli zachować – mówię tu o 300 plus i 500 plus, trzynasta emerytura, czyli bardziej sprawiedliwe dzielenie tego, co jest dorobkiem wszystkich Polaków – mówił Ziobro.

- Po drugie, wzrost gospodarczy, który jest z tym związany - dodał, podkreślając, że Polska jest "liderem wzrostu gospodarczego". "I to, mimo pandemii, chcemy utrzymać"  – wskazał Ziobro.

Jednym z ważniejszych wyzwań jest realizacja reformy sądownictwa.

 Na pierwszy plan wysuwa się dokończenie reformy sądownictwa, ale też innych organów państwa, żeby było bardziej profesjonalnie, szybciej. Tutaj potrzebny jest konsensus i - w tym niezwykle trudnym momencie, w którym jesteśmy - doprowadzenie tego, co zaczęliśmy, do końca – powiedział polityk.

- O szczegółach będę mógł rzetelnie powiedzieć po tym, jak zostaną uzgodnione – te zmiany, które chcę zaproponować – zarówno na forum Zjednoczonej Prawicy, jak i z panem prezydentem – zaznaczył minister.

Źródło: PAP/niezależna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy