Ziemkiewicz o nowym pomyśle "Wyborczej": Chyba pęknę z śmiechu

Artykuł
Rafał Ziemkiewicz, Telewizja Republika, Do Rzeczy
Telewizja Republika

Powodem do gromkiego śmiechu dla Rafała Ziemkiewicza jest nowy pomysł wydawniczy "Gazety Wyborczej". Od 28 czerwca do każdego sobotniego wydania "GW" dołączony ma zostać dodatek "Na pamięć". To poradnik o tym, jak zachować sprawność intelektualną.

Zdaniem Ziemkiewicza, to pomysł dobry z punktu widzenia marketingowego, ale jednocześnie najbardziej samobójczy pomysł, na który mogła wpaść redakcja na ul. Czerskiej.

Ale jeśli nie daj Boże okaże się, że rozwiązywanie krzyżówek i sudoku rzeczywiście działa, że naprawdę skleroza się cofa a zdolność kojarzenia wzrasta? I co, targetowy leming zacznie pamiętać, co w swojej ulubionej gazecie czytał jeszcze parę miesięcy temu? I zauważać, że dziś czyta co innego? – pisze Ziemkiewicz w swoim cotygodniowym Subotniku na portalu dorzeczy.pl.

Przypomni sobie, na przykład, które to autorytety, zapewniając o swym niezłomnym poparciu dla partii Tuska, używały argumentu, że może im nie wszystko wychodzi, może nawet im nic nie wychodzi, ale „PO przynajmniej daje gwarancję, że rządzą nami ludzie przyzwoici” – czytamy dalej.

Ziemkiewicz sugeruje, że dobra pamięć czytelników nie jest najbardziej fortunnym wyjściem dla 'Gazety Wyborczej". – To już nie jest przysłowiowy strzał w stopę, to jest odstrzelenie sobie... nie, nie tego, co Państwo myślicie, tego „Wyborcza” nie ma już dawno – myślałem o nodze  konkluduje publicysta.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy