Żaryn: Polska granica pozostaje silnie chroniona

Artykuł
Polscy żołnierze na patrolu
Fot. PAP/Marcin Obara

Białoruskie służby kolportując kłamstwa wśród cudzoziemców liczą na eskalację sytuacji, a także narażają tych ludzi wiedząc, że droga na Zachód jest zamknięta - poinformował w środę na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Polska granica pozostaje silnie chroniona - podkreślił.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w środowym wpisie na Twitterze podkreślił, że „polska granica pozostaje silnie chroniona”.

Wpis Żaryna ma związek z działaniem białoruskich służb, które „kolportując kłamstwa wśród cudzoziemców liczą na eskalację sytuacji, a także narażają tych ludzi wiedząc, że droga na Zachód jest zamknięta”.

Czytaj: Na granicy żołnierzy wspierają sojusznicy

Rzecznik w środę na Twitterze wyraził przekonanie, że migranci są zachęcani przez białoruską stronę do eskalowania konfliktu na granicy. „Białoruskie służby rozpuszczają wśród cudzoziemców plotki, jakoby polska granica była obecnie mniej chroniona” - czytamy w środowym wpisie rzecznika.

„Promując kłamstwo, zachęcają ich do dalszych ataków” - zaznaczył Żaryn.

W związku z presją migracyjną na granicę Polski ze strony Białorusi od 1 grudnia do 1 marca na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy