Za działalność w tzw. „państwie islamskim” (ISIS) usłyszał zarzuty...

portal tvrepublika.pl/kz 29-02-2024, 10:00
Artykuł
canva.com

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, zatrzymano obywatela Federacji Rosyjskiej. Usłyszał on zarzut brania udziału na terenie Syryjskiej Republiki Arabskiej w związkach zbrojnych mających na celu popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym, tj. Jabhat Al-Nusra, Al-Kaida oraz państwo islamskie (ISIS).

Na polecenie mazowieckiego prokuratora PZ Prokuratury Krajowej, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali obywatela Federacji Rosyjskiej. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut brania udziału na terenie Syryjskiej Republiki Arabskiej w związkach zbrojnych mających na celu popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym, tj. Jabhat Al-Nusra, Al-Kaida oraz państwo islamskie (ISIS).

Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Krajowa przekazała, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, realną obawę ucieczki podejrzanego oraz grożącą mu surowa karę, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Śledztwo prowadzone jest wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Departament Postępowań Karnych

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy