Z OSTATNIEJ CHWILI. Zełenski w Polsce. Wręczył odznaczenie Dudzie

Portal TV Republika, wch 23-09-2023, 19:15
Artykuł
wikimedia

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pojawił się z niezapowiedzianą wizytą w Polsce. W Lublinie wręczył ukraińskie odznaczenia państwowe dwóm polskim wolontariuszom.

Zełenski napisał w sobotę na platformie X (dawniej Twitter), że w drodze powrotnej na Ukrainę odwiedził Lublin, gdzie miał "zaszczyt wręczyć ukraińskie odznaczenia państwowe dwóm wybitnym polskim wolontariuszom".

Pierwsza z odznaczonych osób to Bianka Zalewska, dziennikarka, która, jak napisał Zełeński "pomagała udzielać pomoc humanitarną Ukraińcom i transportowała ranne dzieci do polskich szpitali".

Drugie odznaczenie prezydent Ukrainy przyznał Damianowi Dudzie, medykowi wojennemu, o którym napisał, że "zgromadził zespół medyczny, aby ratować naszych rannych żołnierzy na linii frontu" oraz "utworzył fundację pomocy medykom, organizował szkolenia i zapewnił niezbędną opiekę medyczną".

Na koniec Zełenski zwrócił się do wszystkich Polaków. "Dziękuję całej Polsce za nieocenione wsparcie i solidarność, które pomagają bronić wolności całej naszej Europy!" – napisał.

Źródło: Twitter, dorzeczy.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy