Wybory prezydenckie: Brakuje danych z czterech obwodów głosowania w Wielkiej Brytanii

Artykuł
/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

W poniedziałek po południu brakuje jeszcze danych z czterech na jedenaście obwodów głosowania w wyborach prezydenckich w Wielkiej Brytanii – wynika z informacji dostępnych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Wyników nie ma jeszcze z dwóch obwodów w Londynie i z dwóch w Manchesterze.

PKW podała po południu na swej stronie internetowej wyniki II tury wyborów prezydenckich z 99,98 proc. obwodów. Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda otrzymał 51,12 proc. głosów, a kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski - 48,88 proc.

 

Na terenie Wielkiej Brytanii niedzielna II tura wyborów prezydenta RP odbywała się tylko korespondencyjnie. Do udziału w wyborach zarejestrowała się rekordowa liczba 183 tys. obywateli polskich, co stanowi jedną trzecią wszystkich wyborców zarejestrowanych za granicą. To także o ponad 50 tys. więcej niż w pierwszej turze.

 

W siedmiu brytyjskich obwodach, z których spłynęły już wyniki, frekwencja wyborcza wyniosła od 71,74 proc. do 81,54 proc. W każdym z tych obwodów wygrał Trzaskowski z ponad 70-procentowym poparciem

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy