Współpraca Rosji z Koreą Północną. Rosja dostała milion pocisków artyleryjskich!

Portal TV Republika 16-01-2024, 16:00
Artykuł
Screenshot Portal X
Portal X (d. Twitter)

Przedstawiciel wywiadu wojskowego Ukrainy HUR gen. Wadym Skibicki powiedział, że "Rosja jest niezdolna do zwiększenia liczby produkowanych rakiet, a Korea Północna przekazała jej ok. 1 mln pocisków artyleryjskich".

„Pociski, jakie przekazuje KRLD, to przede wszystkim 122 mm i 152 mm. Według naszych ocen mowa o mniej więcej jednym milionie takiej amunicji artyleryjskiej”- oznajmił Skibicki. Jak dodał, najwięcej północnokoreańskich pocisków dostarczono Rosji we wrześniu, październiku i listopadzie.

Rosyjski niezależny portal Moscow Times poinformował w piątek, że rosyjscy artylerzyści, biorący udział w inwazji na Ukrainę, skarżą się na fatalną jakość amunicji, przekazanej Rosji przez Koreę Północną.

O ile amunicja produkcji irańskiej, która również trafia na wyposażenie rosyjskiej armii, jest oceniana jako "niezła", o tyle pociski z Korei Północnej są dosłownie przeklinane przez żołnierzy. Ze względu na fatalną jakość prochu stosuje się ją tylko w sytuacjach, gdy "precyzja pocisku, a nawet samo wystrzelenie go z lufy mają najmniejsze znaczenie" dla działań bojowych - podkreślił serwis, powołując się na tzw. blogerów wojennych.

Moscow Times przekazał, że rosyjscy artylerzyści oceniają zasięg pocisków z Korei Północnej jako niemal dwa razy mniejszy, niż zasięg amunicji produkowanej w Rosji. 

Źródło: Niezalezna.pl,Portal X

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy