Wspólnie po koncesję! Listy poparcia otrzymujemy z całego świata!

portal tvrepublika.pl/za 22-05-2024, 14:25
Artykuł
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Prezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz wraz z dyrektorem programowym TV Republika Michałem Rachoniem złożyli wniosek do KRRiT ws. przyznania koncesji na multipleks ogólnopolski. Do akcji poparcia wciąż dołączają znani politycy i wszyscy Ci, dla których Telewizja Republika jest ważną stacją informacyjną.

Wspierają nas nie tylko osoby publiczne, politycy z obozu patriotycznego - o czym szeroko informujemy - ale także, co dla nas szczególnie ważne, osoby prywatne - nasi Widzowie. W tym gronie znalazł się m. in. Pan Arthur (nazwisko znane redakcji).

W przesłanym do TV Republika liście, nasz Widz napisał: "Wyrażam zdecydowane poparcie dla starań Telewizji Republika o koncesje na naziemną telewizję ogólnopolską tzw. multipleks 8. Polska debata publiczna potrzebuje zwiększenia dostępności stacji, która stanowi dziś najpoważniejszą przeciwwagę dla narracji mediów o rodowodzie postkomunistycznym oraz zdominowanych przez kapitał zagraniczny.

Republika powstała jako sprzeciw grupy dziennikarzy wobec ograniczania wolności słowa w naszym kraju. Na starcie otrzymała wsparcie tysięcy Polaków, przez lata, mimo szczupłości środków, rozwijała swoje możliwości i ofertę programową.

Po nielegalnym przejęciu mediów publicznych faktycznie zastąpiła rolę nadawcy publicznego - obiektywnie relacjonuje wydarzenia ważne dla interesu RP, umożliwia prezentację swoich poglądów obywatelom i organizacjom społecznym cenzurowanym czy wręcz prześladowanym przez władzę, jest miejscem nieskrępowanej debaty publicznej.

Starania Telewizji Republika o miejsce na multipleksie wsparli bohaterowie opozycji z czasów komunistycznych: Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Krzysztof Wyszkowski i Andrzej Kołodziej. Podobnie jak Oni uważam, iż nasza demokracja potrzebuje umożliwienia milionom Polaków dostępu do jedynej polskiej i reprezentującej ideały Solidarności telewizji.

Dlatego w pełni popieram starania Telewizji Republika o miejsce na multipleksie 8".

Napisał do nas Pan Arthur z USA. Bardzo Pani i innym naszym Widzom dziękujemy!

Walczymy o multipleks. "Warto wspierać niezależne media". Jak wysłać petycję? Kliknijhttps://niezalezna.pl/polska/tv-republika-walczy-o-multipleks-wesprzyj-nasze-starania-i-wyslij-petycje-do-krrit/518076

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy