Wraca temat „biednych” migrantów od Putina. Wpis prawniczki brutalnie wyjaśniony przez internautów

Artykuł
Zestawienie migrantów Putina oraz ukraińskich uchodźców
Fot. Twitter/Straż Graniczna

Prawniczka Forum Obywatelskiego Rozwoju Eliza Rutynowska zamieściła na swoim Twitterze post, w którym postawiła znak równości między zsyłanymi przez Putina migrantami z Bliskiego Wschodu i Afryki, a uchodźcami wojennymi z Ukrainy. Jej zdaniem szturmujących granicę polsko-białoruską przybyszy należałoby traktować tak samo, co uciekające przed wojną kobiety i dzieci. Internauci jak zwykle nie zawiedli.

Właśnie czekam na samolot do Lizbony, zastanawiając się, jak prawnikom i aktywistom z całego świata wytłumaczę podczas jutrzejszego panelu, że w PL pomoc osobom uciekającym przed wojną na jednym odcinku granicy jest legalna, a na innym grozi zatrzymaniem i postawieniem zarzutów” - napisała Rutynowska.

Internauci zdecydowali się wyjaśnić różnicę, jaka ich zdaniem zachodzi między migrantami na granicy polsko-białoruskiej, a uchodźcami z Ukrainy.

Samuel Pereira postanowił ułatwić prawniczce zadanie, zamieszczając odpowiedź na nurtujące ją pytanie w języku portugalskim.

„Doszłam do wniosku, że ci emigranci, którzy chcieli przekroczyć polską granicę, to była operacja wymyślona przez Rosjan. Potępiłam wtedy Polskę za odmowę wjazdu, dziś rozumiem i popieram ich niewpuszczenie” - brzmi treść proponowanej odpowiedzi.

Pozdrowienia dla Was od mojej Babci z zachodniego krańca Europy” - dodał Pereira.

Jedna z internautek postanowiła zacytować wpis prof. Roberta Gwiazdowskiego. „Ci z Ukrainy uciekają przed Putinem, a tamci zostali przywiezieni przez Putina” - czytamy.

Powie Pani, że Ukraińcy stawiają się na przejściach granicznych i dlatego są wpuszczani, a Ci którzy próbują pokonać nielegalnie granicę przy okazji obrzucając funkcjonariuszy kamieniami nie są wpuszczani i nie bedą bo to łamanie prawa polskiego i unijnego… - napisała z kolei posłanka PiS Anna Kwiecień.

Kolejny internauta postanowił wyjaśnić sprawę w bardzo prosty sposób. „Tym, którzy przekraczają granicę na legalnym przejściu pomagamy, tym, którzy nielegalnie próbują przekroczyć granicę wyrzucamy. Cieszę się, że mogłem pomóc :)” - czytamy.

Źródło: Twitter, portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy