„Wolne głosy”. Paruch: Prawica musi odzyskać polityczną dynamikę

Prawica musi odbudować swoją dynamikę
flickr.com/Spreewasser

Odzyskanie dynamiki politycznej przez Zjednoczoną Prawicę jest konieczne dla wygrania wyborów w 2023 r. - uważa prof. Waldemar Paruch, politolog z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Paruch był gościem Adriana Stankowskiego w poniedziałkowej edycji „Wolnych głosów”.

Politolog przypomniał, że ta dynamika opadła już w pierwszych miesiącach po wygranych wyborach. Na to nałożyła się pandemia, która „zmieniła priorytety społeczne i gospodarcze”.

Jego zdaniem odzyskanie dynamiki politycznej jest kluczowe dla wygrania wyborów w 2023 r. W tym celu konieczne jest skonstruowanie polskiego Nowego Ładu.

Nowy Ład jest konieczny

- Bez Nowego Ładu PiS nie będzie w stanie udowodnić, że może nadać nowy impuls polskiej gospodarce – podkreślił Paruch. Jak zaznaczył, w tej sprawie istotne jest przyjęcie europejskiego Funduszu Odbudowy.

- Te pieniądze są potrzebne, żeby można było szybciej uruchomić te dziedziny gospodarki, które najbardziej ucierpiały w czasie pandemii – powiedział politolog UMCS. Dodał również, że w Krajowym Planie Odbudowy, który jest podstawą do uzyskania środków z Funduszu, powinno znaleźć odzwierciedlenie to, że PiS jest ugrupowaniem reprezentującym w znacznej mierze tzw. Polskę gminną, nie zaś wielkie metropolie.

Konieczne są również zmiany w systemie zdrowotnym. „Nie da się w Polsce wygrać wyborów w 2023 roku bez propozycji zmian w ochronie zdrowia” - podkreślił gość „Wolnych głosów”.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy