Władze przekazały matce ciało Aleksieja Nawalnego!

Portal TV Republika/jb 24-02-2024, 18:40
Artykuł
Screenshot Portal X
Portal X @nexta_tv

Ciało przywódcy antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, który zmarł w zeszłym tygodniu w łagrze na Dalekiej Północy Rosji, zostało przekazane jego matce - napisała w sobotę na platformie X rzeczniczka Nawalnego Kira Jarmysz.

Rzeczniczka poinformowała, że nie wie, czy władze pozwolą na zorganizowanie pogrzebu „tak, jak chce rodzina i na jaki zasługuje Aleksiej”.

Mama Aleksieja Nawalnego, Ludmiła, zarzuciła niedawno rosyjskim śledczym „szantażowanie” jej w celu wymuszenia tajnego pogrzebu syna. Jak zaznaczyła, pokazano jej ciało syna, ale go nie wydano. Mówiła o tym w nagraniu opublikowanym w serwisie YouTube.

„Szantażują mnie i stawiają warunki, gdzie, kiedy i jak Aleksiej powinien zostać pochowany. To niezgodne z prawem.(…) Chcą, żeby zostało to zrobione potajemnie, bez pożegnania. Chcą mnie zaprowadzić na skraj cmentarza do świeżego grobu i powiedzieć: tu leży pani syn” – oznajmiła Ludmiła Nawalna.

Okazuje się, że ciało Aleksieja Nawalnego, zostało dziś przekazane jego matce. Poinformowała o tym na platformie X rzeczniczka Nawalnego Kira Jarmysz. Dodała również, że nie wie, czy władze pozwolą na zorganizowanie pogrzebu „tak, jak chce rodzina i na jaki zasługuje Aleksiej”.

 

 

Źródło: Niezalezna.pl,PAP,PortalX

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy