Węgry coraz bliżej zakończenia budowy muru granicznego. Imigranci szturmują granice UE

Artykuł
Flickr/European Commission DG ECHO/CC BY-SA 2.0

Wielka Brytania, Niemcy i Francja wezwały do zwołania nadzwyczajnego spotkania państw Unii Europejskiej w sprawie problemu imigrantów, którzy uciekają z Bliskiego Wschodu i Afryki do Europy. Tymczasem uchodźcy masową starają dostać się na teren Węgier, które niedługo zakończą budowę muru na granicy z Serbią, utrudniając przekroczenie granicy UE.

Wielka Brytania, Niemcy i Francja zaapelowały też do ośrodków przyjmujących uchodźców o przygotowanie się na kolejne fale uciekinierów. Nowo przybyli imigranci mają być od razu rejestrowani oraz pobrane mają od nich być odciski palców.

Wczoraj węgierski resort obrony poinformował, że pierwsza część ogrodzenia na granicy z Serbią została zbudowana dwa dni przed ostatecznym terminem.

Bariera powstała na liczącej 175 km granicy z Serbią, a składa się z trzech linii zasieków z drutu kolczastego. Ma ona powstrzymywać imigrantów przed nielegalnym wkroczeniem do strefy Shengen. Kolejnym etapem rozbudowy jest budowa 4-metrowego muru, który przygotowuje węgierskie wojsko. Podobnymi murami przed napływem nielegalnych imigrantów bronią się już Grecja, Bułgaria i Hiszpania.

W tym roku, tylko na Węgrzech zarejestrowano ponad 140 tysięcy imigrantów którzy przedostali się na teren Unii Europejskiej.

 

Źródło: BBC News, cbsnews.com, mirror.co.uk

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy