„Wataha psów”, „śmiecie” - za te słowa o SG za Frasyniuka weźmie się prokuratura

Artykuł
Władysław Frasyniuk
Fot. PAP/Adam Warżawa

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko Władysławowi Frasyniukowi - poinformowano w poniedziałek. Chodzi o jego sierpniowe słowa na antenie TVN24, które zdaniem prokuratury stanowiły znieważenie polskich żołnierzy.

O skierowaniu aktu oskarżenia poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz. Jak dodała, skierowano go 23 grudnia do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia. Frasyniuk został oskarżony o użycie pod adresem żołnierzy ochraniających granicę państwową sformułowań znieważających i poniżających ich w opinii publicznej oraz narażających na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia służby.

Chodzi o wypowiedź dotyczącą funkcjonariuszy zabezpieczających polsko-białoruską granicę, która w sierpniu tego roku padła na antenie TVN24.

Słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi - mówił wówczas Frasyniuk. Dodał, że w taki sposób nie postępują żołnierze. Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Przeciwnie - plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie – powiedział.

Frasyniuk usłyszał zarzuty na początku listopada tego roku. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

ZOBACZ: Frasyniuk znieważa żołnierzy: „śmiecie”, „wataha psów”. Błaszczak kieruje zawiadomienie do prokuratury

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy