„W punkt". Prof. Domański: PiS trafił z Nowym Ładem w najistotniejsze problemy Polaków

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału wideo
Canva

Gośćmi programu „W punkt" byli prof. Henryk Domański oraz prof. Waldemar Paruch. Tematem spotkania było omówienie zalet i wad Polskiego Ładu.

Prof. Henryk Domański uważa, że Nowy Ład nastawiony na walkę z nierównościami.

- Według mnie dominuje wizja prespektywiczna, nie pandemiczna, to schodzi na drugi plan. PiS trafił z Nowym Ładem w najistotniejsze problemy społeczeństwa polskiego. To plan w dużym stopniu nastawiony na walkę z nierównościami i wspomaganiem społeczeństwa - stwierdził.

- Natomiast ta polityka może być odbierana jako zmierzająca do przyzwyczajania społeczeństwa, że to państwo wszystko im załatwi, że do państwa należy kierować oczekiwania i nadzieje. To jest odwrót od kapitalizmu, nie chodzi mi żebyśmy tkwili w kapitalizmie z XIX wieku, ale problem polega na tym, że kapitalizmy światowe, zmierzają w kierunku polityki prosocjalnej, a to nie wpływa dobrze na społeczeństwo - oznajmił.

Prof. Waldemar Paruch uznał, że celem tej polityki jest odzyskanie wyborców.

- Ten program postrzegam w kategoriach między kontynuacją, a nową nadzieją. Celem głównym jest nie tyle poszerzenie elektoratu, tylko powrót tych którzy w roku 2019 roku odeszli od Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o to aby wrócić na ścieżkę poparcia 40% - stwierdził. 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy