W Szwecji zatrzymano dwie osoby w związku z morderstwem 39-letniego Polaka

Portal TV Republika, wch 13-04-2024, 21:25
Artykuł
TV Republika

Dwie osoby zostały zatrzymane, a następnie postanowieniem prokuratury tymczasowo aresztowane w związku z morderstwem w Sztokholmie 39-letniego mężczyzny polskiego pochodzenia - poinformowała szwedzka policja. Według policyjnego komunikatu czynności te miały miejsce w sobotę; nie podano okoliczności zatrzymania. "Ze względu na wrażliwy etap śledztwa dalsze informacje nie będą podawane" - podkreślono w informacji prasowej.

Wcześniej w sobotę setki mieszkańców Sztokholmu, w tym wielu przedstawicieli Polonii, uczciło chwilą ciszy pamięć zamordowanego mężczyzny w miejscu tragedii pod wiaduktem w dzielnicy Skarholmen. W pobliskiej szkole rodzina przyjmowała kondolencje, wyłożono również księgę.

Według mediów mieszkający w Sztokholmie mężczyzna polskiego pochodzenia został w środę wieczorem zastrzelony, gdy był w drodze na basen z 12-letnim synem. W przejściu pod wiaduktem spotkał grupę młodych migrantów. Między nim, a nastolatkami doszło do wymiany zdań, a następnie w jego kierunku padł śmiertelny strzał

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy