W Korei Północnej płacz i spazmy. Wszystko przez COVID-19 [wideo]

Artykuł
Twitter/@nexta_tv

Takie wiadomości w Korei Północnej wywołują szlochy szczęścia. Jak poinformowała oficjalna agencja prasowa KCNA, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un ogłosił niedawno „zwycięstwo” w walce z pandemią Covid-19 i zarządził zniesienie wprowadzonych w maju najostrzejszych środków zapobiegawczych. Ludzie – jak widać na filmie – oszaleli z radości.

Według KCNA Kim Dzong Un oświadczył, że oficjalna liczba zgonów z powodu epidemii, wynosząca 74 osoby, „jest bezprecedensowym cudem” w porównaniu z innymi krajami. Północnokoreański przywódca zarządził zniesienie najostrzejszych posunięć mających zapobiegać rozszerzaniu się epidemii ale oświadczył, że Korea Północna musi utrzymywać „silną jak stal barierę anty-epidemiczną i intensyfikować prace nad zwalczaniem epidemii do czasu zakończenia ogólnoświatowego kryzysu zdrowotnego”.

Reuter przypomina, że Korea Pólnocna nigdy nie poinformowała o liczbie potwierdzonych zachorowań na Covid-19. Jak napisała KCNA siostra Kima, Kim Jo Dzong, ujawniła, że brat miał wysoką gorączkę. Oskarżyła też Koreę Południową o przyczynienie się do wybuchu epidemii.

Źródło: PAP, Twitter/@nexta_tv

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy