Ukraińskie MSW ostrzega przed zamachami

Artykuł
TELEWIZJA REPUBLIKA

Przed aktem terrorystycznym, przygotowywanym przez radykalne ugrupowania prawicowe ostrzegł p.o. ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko. Zasugerował, że do zamachu może dojść w dniu otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi.

– Dziś jest dzień otwarcia olimpiady zimowej z Soczi. Złoczyńcy spróbują przyćmić to wydarzenie ekstremistycznymi działaniami, by zwrócić uwagę na swe postulaty – oświadczył Zacharczenko.

P.o. szefa MSW, ocenił, że o przygotowaniach do aktu terrorystycznego może świadczyć wybuch, do którego doszło w czwartek w Domu Związków Zawodowych w Kijowie, gdzie znajduje się sztab protestów antyrządowych. – Niewykluczone, że eksplozja nastąpiła podczas przygotowywania ładunku wybuchowego – powiedział.

W wyniku eksplozji w Domu Związków Zawodowych ranne zostały dwie osoby. Jednej z nich lekarze amputowali część dłoni. Według sztabu miasteczka namiotowego na Majdanie Niepodległości wybuch nastąpił na piątym piętrze budynku. Eksplodował pakunek, na którym widniał napis „lekarstwa”.

Źródło: pap, telewizja republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy