UWAGA! 100 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu Maksymiliana Faściszewskiego

portal tvrepublika.pl 02-12-2023, 08:20
Artykuł
X.com/@PolskaPolicja

Komendant Główny Policji wyznaczył 100 tys. zł nagrody za wskazanie miejsca pobytu Maksymiliana Faściszewskiego. 44-latek jest poszukiwany w związku z postrzeleniem dwóch policjantów we Wrocławiu. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę przy ul. Sudeckiej.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 22.42 na ul. Sudeckiej 90 we Wrocławiu. Świadkiem był jeden z przechodniów. Według nieoficjalnych informacji słychać było strzały, a ze stojącego na ulicy samochodu marki hyundai wybiegł mężczyzna. Wezwany na miejsca patrol policji z komendy na Krzykach podszedł do zaparkowanego pojazdu, którym okazał się nieoznakowany radiowóz.

"W związku z postrzeleniem dwóch policjantów we Wrocławiu, których stan jest bardzo ciężki, na miejscu we Wrocławiu jest, oraz nadzoruje czynności Komendant Główny Policji, który wyznaczył 100 tys. zł nagrody za wskazanie miejsca pobytu Maksymiliana Faściszewskiego 44-lata" - napisano w komunikacie na portalu X.

 

Jak udało się ustalić, policjanci przewozili celem osadzenia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych (PdOZ) osobę poszukiwaną do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

To Maksymilian Faściszewski, lat 44. Za pomoc w jego ujęciu Komendant Główny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

Maksymilian Faściszewski ma 44 lata. Ma około 170 cm wzrostu, włosy koloru blond i jest szczupłej budowy ciała. Nosi okulary, ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem. Policjanci informują, że może być uzbrojony i niebezpieczny.

Przedstawiciele policji informują, że stan dwóch funkcjonariuszy postrzelonych we Wrocławiu jest ciężki.

"Obaj policjanci żyją, jednak ich stan jest zagrażający bezpośrednio życiu i zdrowiu" - powiedział PAP asp. sztab. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy KWP we Wrocławiu.

Trwa obława w celu odnalezienia zbiegłego przestępcy. Sprawdzane są m.in. wyjeżdżające z miasta samochody

 

Źródło: portal tvrepublika.pl, X.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy