UEFA podjęła decyzję ws. Euro 2020. Turniej między 11 czerwca, a 11 lipca 2021 r.

Artykuł
UEFA
pexels.com

Władze UEFA spotkały się dziś z przedstawicielami miast, które są zainteresowane Euro 2020. Podjęto decyzję, że tegoroczne mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dwunastu lokalizacjach na terenie całej Europy. Tak jak pierwotnie planowano.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała mistrzostwa Europy. W marcu ubiegłego roku turniej, który pierwotnie miał odbyć się w czerwcu i lipcu 2020 roku, został przełożony o dwanaście miesięcy. UEFA nie zdecydowała się wówczas na zmianę formuły rywalizacji. Zgodnie z pierwotnym planem, turniej miało gościć dwanaście miast rozsianych po mapie całej Europy.

Ze względu na fakt, iż Stary Kontynent nadal zmaga się z pandemią, taki format mistrzostw spotykał się z krytyką. W środę doszło do spotkania władz UEFA z przedstawicielami miast-gospodarzy.

- UEFA zobowiązała się do zorganizowana Euro 2020 w 12 wcześniej wytypowanych miastach. To sztandarowy turniej piłki reprezentacyjnej w Europie, który jest ważnym źródłem finansowania piłki amatorskiej i szerszego rozwoju futbolu - przekazał szef europejskiej centrali Aleksander Ceferin.

uf_670.

Słoweniec zapewnił też, że jest dobrej myśli, jeśli chodzi o sytuację epidemiologiczną w Europie.

- Jestem optymistą. Myślę, że im bliżej turnieju, tym sytuacja z wirusem będzie inna - powiedział.

Szef europejskiej piłki chciałby, aby mistrzostwa odbyły się z udziałem publiczności.

- Kibice są ważnym czynnikiem. Sprawiają, że piłka jest wyjątkowa. Musimy zrobić wszystko, by umożliwić im powrót na stadiony - podkreślił.

Turniej ma odbyć się w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku. Reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją oraz Słowacją. Gospodarzami mistrzostw będzie dwanaście miast: Amsterdam, Baku, Bilbao, Budapeszt, Bukareszt, Dublin, Glasgow, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Rzym i Sankt Petersburg.

Źródło: UEFA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy