Transferowa ofensywa Legii Warszawa

Artykuł
facebook.pl/LegiaWarszawa

Legia Warszawa podczas przerwy zimowej w rozgrywkach Ekstraklasy trenuje i przygotowuję się na Malcie. W tym czasie działacze klubu w Warszawie prowadzą transferowe wzmocnienia. W walce o Mistrzostwo Polski mają pomóc nowo zakupieni Ariel Borysiuk i Kasper Hamalainen.

Nowy trener Legii, Stanisław Czerczesow, otwarcie zapowiadał że do końca rundy jesiennej będzie grał ustawieniem drużyny stworzonym przez swojego poprzednika Henninga Berga. Od Lutego kiedy to wznowione zostaną rozgrywki krajowe, na plac gry wyjdzie odmieniona Legia Warszawa już tylko autorstwa samego Rosjanina. Pierwszym powrotem na Łazienkowską jest wypożyczenie Artura Jędrzejczyka z Rosyjskiego FK Krasnodar. Popularny ,,Jędza” w barwach Legii grał w latach 2006-2013.

Ariel Borysiuk to drugi piłkarz który powraca do klubu ze stolicy kraju. Po odejściu w 2011 roku z Legii do Niemieckiego Kaiserslautern rozegrał tam 44 mecze nie zdobywając ani jednej bramki. W 2014 roku powrócił do Polski i grał w barwach Lechii Gdańsk. Wczoraj oficjalnie Borysiuk podpisał 3,5 letni kontrakt z Legią Warszawa.

Taki sam kontrakt również wczoraj podpisał z Legią Kasper Hamalainen. Ten transfer nie obył się bez frustracji ze strony kibiców klubu Lecha Poznań w którym to Fin rozegrał 101 spotkań i strzelił
33 bramki. Kibice ,,Kolejorza” darzyli do zawodnika wielką sympatię a w ostatnim meczu w barwach Lecha, Fin schodził z boiska przy owacji na stojąco. O odejściu Fina do największego klubowego rywala Lecha Poznań nie chce komentować nawet sam kapitan drużyny Łukasz Trałka. W wywiadzie przyznał że nie rozumie tej decyzji i nie chce głośno mówić to co myśli o tym transferze. Hamalainen dołączył już do treningów na Malcie z nowym zespołem.

Rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy wznowione będą już 12 Lutego. Legia Warszawa zagra dwa dni później przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok. W tabeli liderem jest Piast Gliwice z pięcioma punktami przewagi nad drużyną z Warszawy. Podium zamyka Cracovia Kraków.

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy