To są "poważni" kandydaci na prezydenta RP? Kidawa-Błońska do Kosiniaka-Kamysza: Oj Władek, Władek

Artykuł
Zrzuty ekranu, TVP Info, Twitter

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska pokłócili się o billboardy. Kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP uczyniła na Twitterze pewien przytyk w stronę Ludowców.

– Polacy potrzebują dziś pomocy w postaci solidnej tamy, która zatrzyma kryzys, a nie wygłupów w internetowej aplikacji czy 'zawieszania' kampanii na billboardach. Albo jest się w planie Kaczyńskiego i popiera wybory w maju, albo bojkot. Panowie, trzeciej drogi nie ma!- napisała Małgorzata Kidawa-Błońska, odnosząc się nie tylko do filmiku ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy na TikToku, gdzie głowa państwa zachęcała młodzież do wzięcia udziału w turnieju gier komputerowych, ale i do billboardów PSL, które pojawiły się na ulicach wielu polskich miast.

Magdalena Sobkowiak, szefowa kampanii Władysława Kosiniaka-Kamysza tłumaczyła w rozmowie z dziennikarzami, że billboardy zostały zamówione w lutym i choć PSL chciało wycofać się z umowy, to nie zgodziła się na to firma, która wyprodukowała materiały wyborcze.

– Władysław Kosiniak-Kamysz od razu uznał, że o wyborczych billboardach nie ma mowy. Ostatecznie znalazły się na nich życzenia zdrowia dla nas wszystkich. To nie czas na robienie kampanii– wyjaśniła Sobkowiak. Głos zabrał także sam zainteresowany.

– Małgosiu, potrzeba bardzo dużo złej woli, żeby w decyzji o zastąpieniu billboardów wyborczych życzeniami zdrowia dla naszych Rodaków, doszukać się czegoś złego. Znamy się już trochę i trudno mi uwierzyć, że sama mogłaś to napisać. Pozdrawiam Cię jak zwykle serdecznie– napisał na Twitterze lider PSL i kandydat tej partii na prezydenta.

– Oj Władek,Władek...- odpisała – z oficjalnego konta (!)- Małgorzata Kidawa-Błońska.

I ci ludzie mają czelność atakować prezydenta Andrzeja Dudę za filmik w aplikacji TikTok?

 

 

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy