Terlikowski: Mam nadzieję, że ks. Lemański zacznie się wreszcie zachowywać jak kapłan

ma, ap 30-06-2014, 15:04
Artykuł
Telewizja Republika

- Już któryś raz Stolica Apostolska przypomina ks. Lemańskiemu, że złożył przyrzeczenie posłuszeństwa i któryś już raz ks. Lemański udaje, że nie pamięta, jakie są jego obowiązki - powiedział w rozmowie z portalem Telewizji Republika Tomasz Terlikowski.

Watykan potwierdził wszystkie decyzje abp. Hosera.

Jak podkreślił Terlikowski ksiądz w momencie przyjmowania święceń kapłańskich ślubuje biskupowi posłuszeństwo, a ks. Lemański był absolutnie nieposłuszny wobec swojego biskupa.

- Od samego początku było oczywiste, że Stolica Apostolska, także papież Franciszek, który niezwykle pięknie mówi o posłuszeństwie kapłańskim, nie może podjąć innej decyzji - stwierdził, dodając że już któryś raz Stolica Apostolska przypomina ks. Lemańskiemu, że złożył przyrzeczenie posłuszeństwa i któryś już raz ks. Lemański udaje, że nie pamięta, jakie są jego obowiązki.

- Mam szczerą nadzieję, że tym razem będzie inaczej i ks. Lemański będzie się zachowywał, tak jak powinien się zachowywać kapłan, czyli zachować posłuszeństwo biskupowi, a w tej chwili także Stolicy Apostolskiej - skwitował.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy