Tatuś na bani opiekował się... czwórką dzieci

Portal TV Republika, kk 01-03-2024, 18:30
Artykuł
gov.pl

Pijanego 43-latka, pod którego opieką było czworo dzieci, zatrzymali policjanci w Kętach. Rzecznik komendy w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka podała, że mężczyzna miał w organizmie 2,2 promile alkoholu.

Policjantka poinformowała, że wieczorem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który idąc po osiedlu sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Miał pod opieką czwórkę małych dzieci. „Pojechali tam policjanci. 43–latek z Kęt miał pod opieką dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu. Został zatrzymany. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny” – powiedziała Małgorzata Jurecka.

Policjantka dodała, że w tej sprawie wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

Materiały trafiły też do wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, który sprawdzi sytuację rodzinną dzieci. „Odrębny wniosek zostanie przekazany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Istnieje podejrzenie, że czyn, którego dopuścił się mężczyzna może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu” – dodała policjantka.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy