Szydło w Republice: atak na papieża był uderzeniem w Polskę [wideo]

portal tvrepublika.pl 28-03-2023, 19:40
Artykuł
Telewizja Republika

"To jest niebywałe i bulwersujące. Myślę, że jeszcze jakiś czas temu wiele z nas nie dopuszczało do myśli takiej możliwości, że można zaatakować świętego papieża Polaka. Wiemy, jak duże zasługi Jan Paweł II ma dla wolnego świata. To dzięki jego działalności, jego polityce możemy dziś powiedzieć, ze jesteśmy wolnymi ludźmi", mówiła podczas rozmowy z red. Tomaszem Sakiewiczem była premier, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Odnosząc się do akcji wycelowanej w św. Jana Pawła II, którą zapoczątkowała emisja TVN-owskiego materiału, polityk stwierdziła: "Możemy powiedzieć, że to jest zorganizowana akcja przeciwko papieżowi, ale to jest też atak na Polskę. Słyszałam od wielu osób, które nie są katolikami, że są tym zbulwersowani".

Jej zdaniem, "jest to jednak pozytywne zjawisko, że tak wielu Polaków stanęło w obronie papieża".

"Sądzę, że ci którzy zaatakowali Jana Pawła II nie wzięli pod uwagę, jak dużą fale protestów wywołają", przyznała Szydło.

Gdy temat rozmowy w "Dziennikarskim Pokarze" zszedł na Marsz Papieski, Beata Szydło powiedziała: "słyszę o tym, że coraz więcej miejscowości, nawet tych małych podejmują takie działania i organizują marsze. Wiem, że naprawdę wielu Polaków wybiera się na ten marsz do Warszawy"

"Bądźmy wtedy wszyscy razem", zaapelowała.

Red. Sakiewicz wspomniał o dzisiejszym artykule opublikowanym przez "Rz". Z jego treści wynika, że materiały, które miały rzekomo obciążać red. Adam Sapiehę, były spropagowane przez bezpiekę...

"Materiały są wątpliwej wiarygodności, były sfałszowane. To były materiały propagowane przez SB. Wiemy, że kościół był inwigilowany, że były prowadzone akcje przeciwko księżom. Było wiele osób opłacany przez SB. Te materiały teraz stają się podstawami do atakowania Jana Pawła II. Zastanawiający jest również ten czas, kiedy ten atak nastąpił. Akurat teraz, kiedy w Polsce rozpoczyna się kampania wyborcza", mówiła europosłanka.

Jak podkreśliła - "trudno nie zauważyć tutaj powiązania". 

"To wszystko ma na celu wywołanie chaosu. Tusk wykorzystuje kościół instrumentalnie, jak mu pasuje. Myślę, że ludzie już to wiedzą i widzą, co się dzieje. Mam nadzieję, że to będzie działało przeciwko niemu. Powinniśmy jednak wszyscy stanąć po stronie papieża", powiedziała.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy