Szukający w Polsce „swojego miejsca na ziemi biedny człowiek” okazał się członkiem imigranckiej grupy przestępczej terroryzującej Holandię!

Portal TV Republika, wch 17-06-2024, 17:45
Artykuł
KAS

Krajowa Administracja Skarbowa przekazała, że w czasie kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski przez kolejowe przejście graniczne w Kuźnicy funkcjonariusze KAS wykryli w dwóch wagonach z keramzytem czterech cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. Jeden z nich to groźny przestępca!

Mężczyźni ukrywali się w tzw. węglarkach, przysypani cienką warstwą kruszywa. Cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom z placówki SG w Kuźnicy.

Podczas przesłuchania okazało się, że mężczyźni w wieku od 21 do 29 lat to obywatele Algierii. Dodatkowo ustalono, że jeden z nich w 2020 roku otrzymał w Belgii decyzję o wydaleniu oraz zakaz wjazdu na okres 10 lat. Powodem decyzji było uznanie go winnym dokonania kradzieży domowej przy użyciu przemocy i groźby. Ponadto w 2018 roku sąd w Brugge skazał mężczyznę na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Algierczyk ubiegał się następnie o ochronę międzynarodową w Holandii, której nie uzyskał. Nie przeszkodziło mu to jednak w dokonaniu szeregu poważnych przestępstw. Cudzoziemiec był karany w Niderlandach za przemoc wobec funkcjonariusza oraz udział w stworzonej przez imigrantów grupie przestępczej, na koncie której było szereg kradzieży, aktów przemocy i wymuszeń. Strona holenderska w stosunku do obywatela Algierii wydała zakaz wjazdu na okres 2 lat.

Straż Graniczna przekazała najnowszy raport z granicy polsko-białoruskiej. Od 14 do 16 czerwca na pograniczu odnotowano blisko 430 prób nielegalnego przedostania się do Polski. Z informacji podanych przez polskie służby wynika, że w regionie dochodziło do incydentów – polskie patrole zostały obrzucone kamieniami przez cudzoziemców. Szczegóły tych zdarzeń nie zostały ujawnione. W ręce policji trafiła jedna osoba, którą zatrzymano za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy między Polską a Białorusią.

Źródło: Wprost.pl, KAS, Straż Graniczna

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy