Sztab Trumpa dementuje doniesienia medialne: Kushner nie doradzał prezydentowi uznania przegranej

Artykuł
Prezydent USA Donald Trump uważa, że wybory zostały sfałszowane
Fot. PAP/EPA/Anna Moneymaker / POOL

– Jared Kushner, doradca i zięć prezydenta USA Donalda Trumpa, oraz pierwsza dama Melania Trump sugerowali Republikaninowi, by uznał swoją wyborczą porażkę - informuje CNN, powołując się na dwa anonimowe źródła. Sztab przywódcy USA twierdzi, że to nieprawda.

Portal CNN w sobotę pisał, że Kushner rozmawiał z prezydentem o uznaniu porażki. W niedzielę osobne źródło przekazało stacji, że ten sam temat poruszyła w rozmowie z Trumpem również jego żona.

Sztab Trumpa zaprzecza doniesieniom CNN

Rzecznik kampanii Trumpa Jason Miller w niedzielę na Twitterze zaprzeczył, jakoby Kushner omawiał z prezydentem taki krok. – Ta historia nie jest prawdziwa - podkreślił. – Jared doradził Donaldowi Trumpowi skorzystanie ze wszystkich dostępnych środków prawnych, by zapewnić dokładność (w liczeniu głosów oddanych w wyborach - PAP) - dodał.

Mimo to CNN podtrzymuje w niedzielę swoje doniesienia.

Po ogłoszeniu w sobotę przez media na podstawie danych z komisji, że Joe Biden zostanie 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych, Trump stwierdził, że jego rywal "spieszy się, by fałszywie udawać zwycięzcę", a wyścig "jeszcze się nie zakończył".

Trump: Nie spocznę, dopóki naród nie pozna uczciwej liczby głosów

– Nie spocznę, dopóki naród amerykański nie pozna uczciwej liczby głosów, na co zasługuje i czego domaga się demokracja - przekazał Trump w oświadczeniu. Oznacza to w przyszłym tygodniu liczne wyborcze pozwy złożone przez obóz Republikanina.

Kampania Bidena przekazała, że od wyborów nie ma kontaktu z Białym Domem ani ze sztabem rywala. Demokraci wierzą, że Trump w końcu przyzna się do porażki, ale szykują się na długie sądowe batalie. Nieoficjalnie rozważają i przygotowują się prawnie na scenariusz, że gospodarz Białego Domu nie będzie chciał go w styczniu opuścić.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy