Szkoła Główna Mikołaja Kopernika uruchamia nowe kierunki studiów podyplomowych!

Portal TV Republika/sg 15-04-2024, 17:36
Artykuł
SGMK

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika uruchamia cztery nowe kierunki studiów podyplomowych. Studenci będą mieli do wyboru nową edycję studiów MBA Bankowość i System Finansowy oraz trzy nowe interdyscyplinarne kierunki w obszarze prawa i finansów, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji, komunikacji i futurologii. Zajęcia rozpoczną się już w czerwcu 2024 roku!

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika uruchamia kolejną edycję studiów podyplomowych Master of Business Administration „Bankowość i system finansowy”. Program skierowany do przedstawicieli kadry zarządzającej, dyrektorów i menedżerów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w zakresie ekonomii i funkcjonowania systemu bankowego w gospodarce.  

Na studentów czekać będą także trzy zupełnie nowe kierunki:

Prawo i instytucje finansowe: Studia skierowane są głównie do absolwentów kierunków studiów wyższych, zwłaszcza kierunków prawniczych, a także osób związanych z kancelariami prawnymi, prawników i ekonomistów, którzy chcą dokształcić się z zagadnień z zakresu prawa i instytucji finansowych.

Bezpieczeństwo oraz cyberbezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI): Ten kierunek dedykowany jest osobom, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności menadżerskie. Program studiów uwzględnia m.in. nauki społeczne, analizę prawnych zasad bezpieczeństwa oraz cyberbezpieczeństwa na różnych poziomach.

Komunikacja i futurologia (Communications and strategic foresight): Program studniów skierowany jest do osób zainteresowanych strategią, trendami zmian w dobie rewolucji cyfrowej, rozwojem sztucznej inteligencji i start-up’ów w świecie masowego zastosowania komunikacji w skali globalnej.

Wykłady prowadzone przez szerokie grono naukowców - praktyków oraz specjalistów z wiodących ośrodków naukowych zarówno w Polsce, jak i na świecie, umożliwią absolwentom SGMK zdobycie wiedzy i prestiżowych kwalifikacji. 

Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów podyplomowych będzie prowadzona do końca maja 2024 roku. SGMK kładzie szczególny nacisk na jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość. Dąży także do uzyskania doskonałości edukacyjnej na każdym etapie procesu nauczania i uczenia się, przywiązując wagę do interdyscyplinarności, która jest kluczowym elementem studiów i łączy w sobie różnorodne dziedziny pozwalając zrozumieć złożone zjawiska.

Wykładowcami SGMK są naukowcy i specjaliści z najlepszych na świecie ośrodków naukowych

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika pod patronatem jednego z najwybitniejszych polskich naukowców podejmuje liczne działania i organizuje przedsięwzięcia z udziałem światowej rangi naukowców i ekspertów z najlepszych ośrodków naukowych. W tym roku zorganizowany został niespotykany dotąd w Polsce kongres naukowy Futurist of The Year 2024 – największe futurologiczne wydarzenie w Europie Środkowej. W kongresie FOTY2024 uczestniczyli znakomici prelegenci, których znacząca większość poinformowała o chęci dalszej współpracy ze Szkołą Główną Mikołaja Kopernika.

Na liście prelegentów znaleźli się m.in.:

 • PROF. DIDIER QUELOZ – Uniwersytet w Cambridge | Laureat Nagrody Nobla w fizyce
 • DR MICHAEL L. BRODIE – Uniwersytet Harvarda i M.I.T.
 • PROF. NICK BOSTROM – Uniwersytet Oksfordzki
 • PROF. MARIAROSARIA TADDEO – Uniwersytet Oksfordzki
 • PROF. JOHN TASIOULAS – Uniwersytet Oksfordzki
 • GERD LEONHARD – Futurolog
 • JONATHAN BRILL – Futurolog
 • THOMAS FREY – Futurolog
 • PROF. PETER C. BISHOP – Futurolog, Uniwersytet w Houston
 • PROF. MARK COECKELBERGH – Uniwersytet Wiedeński
 • GARY A. BOLLES – Singularity University
 • PROF. WESLEY ROSSLYN-SMITH – Uniwersytet w Pretorii

SGMK wspierana jest także w obszarze akademickim przez Akademię Kopernikańską, której członkami są m.in. nobliści, wykładowcy i naukowcy światowych ośrodków badawczych i uniwersyteckich. Więcej informacji pod linkiem: akademiakopernikanska.gov.pl/o-akademii/

Więcej informacji na temat programów i procesu rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej SGMK www.sgmk.edu.pl/rekrutacja

 

Źródło: Telewizja Republika/SGMK

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy