Szef MON w Afganistanie: Czekałem na to spotkanie osiem lat i jestem szczególnie zadowolony

Artykuł
twitter/@mon_pl

W niedzielę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z polskimi żołnierzami służącymi w Afganistanie. Ministrowi towarzyszyli dowódcy: operacyjny RSZ gen. broni Marek Tomaszycki, Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. Jerzy Gut oraz Jednostki Wojskowej Komandosów płk Wiesław Kukuła.

Czekałem na to spotkanie osiem lat i jestem szczególnie zadowolony, że mogę się z wami spotkać po tak długim czasie i powiedzieć, jak bardzo dla nas wszystkich ważne jest to, co robicie. Ważne nie tylko ze względu na to, jak wpływacie na sytuację w Afganistanie, ale przede wszystkim ze względu na to, jakie zdolności zdobywacie później dla służby w Polsce. Wszystko, czego się dziś dowiedziałem, wskazuje na to, że skuteczność ewentualnego działania, jeśli byłoby ono konieczne w Polsce, dzięki temu doświadczeniu będzie taka, jaka nam jest potrzebna – powiedział minister Macierewicz.

Na zakończenie pobytu w bazie polskich sił specjalnych minister Antoni Macierewicz przekazał  świąteczne życzenia żołnierzom i ich rodzinom.

Obecnie żołnierze wojsk specjalnych służący w Afganistanie m.in. monitorują oraz koordynują operacje specjalne prowadzone przez siły afgańskie, a także prowadzą działania mające na celu rozwijanie zdolności taktycznych operatorów afgańskich sił specjalnych.

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, działający w ramach misji Resolute Suport, skupiają się na prowadzeniu działalności szkoleniowej i doradczej dla dowództw i instytucji podległych Ministerstwu Obrony Narodowej oraz Ministerstwu Spraw Wewnętrznych w celu poprawy poziomu bezpieczeństwa.

Źródło: mon.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy