Szczerski: prezydent chce, aby ostatecznym beneficjentem „Nowego Ładu” były polskie rodziny

Artykuł
Prezydent będzie zwracał uwagę, czy propozycje wpłyną pozytywnie na dobrostan rodzin
Fot. Flickr/decipherment

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie zależy na tym, aby ostatecznym beneficjentem „Nowego Ładu” były polskie rodziny – powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski. To jest kryterium, według którego prezydent będzie oceniał jakość tej propozycji – dodał.

Szczerski przypomniał, że program „Nowy Ład” został prezydentowi Andrzejowi Dudzie przedstawiony na osobnym spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Jak mówił, teraz w Pałacu Prezydenckim toczą się rozmowy branżowe nad kolejnymi elementami tego Ładu.

– Prezydentowi zależy na jednej rzeczy, żeby ostatecznym beneficjentem tego Ładu, były polskie rodziny. Tak pan prezydent powiedział jasno na tym spotkaniu z panem premierem. To ma być Nowy Ład, którego beneficjentem będą polskie rodziny, Polacy. I to jest kryterium, według którego będzie pan prezydent oceniał jakość tej propozycji. I tutaj jest zgoda z panem premierem, że tak właśnie ma być – ostatecznymi beneficjentami polskiego „Nowego Ładu” mają być polskie rodziny – powiedział Szczerski.

Walka z pandemią

Pod koniec lutego Kancelaria Prezydenta RP informowała, że prezydent rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim o założeniach programu „Nowy Ład”. Podczas spotkania prezydent zadeklarował m.in. wsparcie przy tworzeniu programu odbudowy gospodarki po obostrzeniach.

– Priorytetem dla prezydenta Andrzeja Dudy jest walka z wciąż trwającą pandemią i skuteczne przeprowadzenie Narodowego Programu Szczepień, niemniej równie pilnej uwagi wymagają społeczne i gospodarcze skutki lockdownu – informowała Kancelaria. Jak podkreślono, „prezydent chce wesprzeć rząd przy tworzeniu programu jak najszybszej odbudowy gospodarki po wielomiesięcznych obostrzeniach”. „Podczas spotkania omówiono zasady współpracy w tym zakresie ośrodka prezydenckiego z rządem” – napisano.

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program „Nowy Ład”. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy