Świąteczne spotkanie sportowej rodziny Grupy Orlen. Podsumowanie roku [wideo]

Sylwia Gawkowska 21-12-2022, 15:43
Telewizja Republika

Redakcja sportowa TV Republika udała się do siedziby największego koncernu w Polsce, PKN Orlen. To właśnie tutaj miała miejsca niezwykła uroczystość. Świąteczne spotkanie sportowej rodziny Grupy Orlen. Na wydarzeniu obecnych było ponad 300 sportowców, na czele z głównymi przedstawicielami jak m.in. Aleksandra Mirosław, Małgorzata Hołub-Kowalik, Karolina Naja, Sebastian Świderski, Adam Małysz, Robert Kubica czy też Bartosz Zmarzlik i wielu wielu innych. Rzecz jasna w spotkaniu nie zabrakło Pana Daniela Obajtka, Prezesa Zarządu PKN Orlen

Ponad 90 indywidualnych zawodników, 70 klubów sportowych, 11 związków, 2 komitety i wzrost nakładów finansowych w porównaniu z 2015 r. o 180% – to liczby, które świadczą o poziomie zaangażowania PKN ORLEN w sponsoring. W 2022 roku koncern umocnił pozycję największego i najbardziej aktywnego sponsora w Polsce m.in. dzięki akwizycjom Grupy LOTOS i PGNiG.

W 2022 roku koncern miał swój wkład w sukcesy polskich sportowców na międzynarodowych arenach. Nasi siatkarze po raz trzeci z rzędu zameldowali się w finale mistrzostw świata. Koszykarze awansowali do strefy medalowej Eurobasketu pierwszy raz od 1971 roku. Świetny sezon mają za sobą też lekkoatleci, którzy z mistrzostw Europy w Monachium przywieźli aż 14 medali. Do tego doszła też współpraca z Polskim Komitetem Paraolimpijskim. Swoje wsparcie koncern aktywnie kieruje do sportowców z niepełnosprawnościami, a taka pomoc aktualnie obejmuje już blisko 5 tys. osób.

Dzięki wsparciu koncernu tylko od 2018 r. polscy zawodnicy wywalczyli ponad 150 medali na najważniejszych międzynarodowych imprezach sportowych. Grupa Orlen jest również od lat zaangażowana w autorskie projekty skierowane do dzieci i młodzieży.

Jeśli PKN Orlen to oczywiście nie mogło zabraknąć polskich gwiazd motosportu jak Roberta Kubicy, Bartosza Zmarzlika, Kajetana Kajetanowicza, Mikołaja Marczyka czy także naszych Dakarowców z Orlen Team na czele z Kubą Przygońskim. O wsparciu w polski motosport, a także o sukcesach naszych rajdowców już jutro w drugiej części relacji z Świątecznego spotkania sportowej rodziny Grupy Orlen.

 

 

Więcej w materiale wideo. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy