Strzelanina w bazie wojskowej. Afgański żołnierz otworzył ogień do Amerykanów

Artykuł
Twitter/Englishalwaght

Siedmiu amerykańskich żołnierzy zostało rannych w wyniku ataku żołnierza afgańskiego w bazie wojskowej Camp Shaheen w północnym Afganistanie. Mówi się także o śmierci jednego z Afgańczyków.

Do ataku afgańskiego, koalicyjnego żołnierza doszło dziś w bazie Camp Shaheen w pobliżu Mazar-I-Szarif w północnej części Afganistanu. Mężczyzna otworzył ogień do znajdujących się w bazie żołnierzy i pracowników. Strona amerykańska potwierdziła, że rannych zostało siedmiu Amerykanów, a co najmniej jeden obywatel Afganistanu zginął. Nie wiadomo na razie, czy był to napastnik.

Przez pewien czas po ataku panowała dezinformacja dotycząca liczby zabitych i rannych. Armia amerykańska mówi o „wewnętrznym ataku”. Talibowie twierdzą, że komandos sprzymierzony z bojownikami talibskimi dokonał „ataku na obcych okupantów”, zabijając czterech z nich.

To nie jedyny w ostatnim czasie atak na żołnierzy amerykańskich w Afganistanie. 11 czerwca żołnierz afgański otworzył ogień do Amerykanów w bazie na wschodzie kraju, zabijając trzech żołnierzy i raniąc czterech innych.   

Źródło: reuters.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy