Sondaż. Kryzys na granicy. Polacy popierają działania rządu

Artykuł
Fot. KPRM

Ponad połowa Polaków (54 proc.) dobrze ocenia działania rządu na wschodniej granicy. Tyle samo procent badanych dobrze oceniło także pomysł budowy muru na granicy – wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego dla „Gazety Wyborczej”.

Respondenci zostali zapytani, jak oceniają działania polskich władz w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. 25 proc. odpowiedziało, że bardzo dobrze. 29 proc. - raczej dobrze. Czyli 54 proc. dało rządowi pozytywną notę.

Na pytanie, czy zgadzasz się ze stwierdzeniem: trzeba przyjąć uchodźców przebywających na granicy polsko-białoruskiej i zapewnić im możliwość pobytu w Polsce, 26 proc. ankietowanych było za przyjęciem, a 69 proc. przeciwko.

„Politykę rządu na granicy popiera przygniatająca większość wyborców, którzy deklarują chęć głosowania na PiS i Konfederację, a także dwie trzecie potencjalnego elektoratu PSL. Wyborcy Lewicy i Szymona Hołowni są w tej sprawie podzieleni. Najgorzej i najbardziej kategorycznie oceniają rząd wyborcy Koalicji Obywatelskiej” – czytamy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy