Sobolewski: Rafał Trzaskowski w pigułce: coś zacząć i się zmęczyć

Krzysztof Sobolewski
TV Republika

Trudno powiedzieć, jaki przeciwnikiem dla PiS będzie Rafał Trzaskowski, bo albo przebywa na L4 albo na urlopach – powiedział Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS. Był gościem red. Adriana Stankowskiego w wieczornym programie „Dziennikarski poker” w TV Republika.

Gość programu odpowiadając na pytanie odnośnie do Sławomira N. podkreślił, że sprawa została wszczęta na wniosek Ukrainy, więc nie jest to inicjatywa strony polskiej, co sugerowały niektóre media. Sobolewski powiedział, że Sławomirowi N postawiono aż sześć zarzutów, w tym o korupcje i kierowanie grupą przestępczą, co „jest szokujące jeśli chodzi o polityka w Polsce”. Poza tym „śledczy na Ukrainie podkreślają, że (sprawa Sławomira N. – red.) to czubek góry lodowej”.

Krzysztof Sobolewski przypomniał też, że inwestycje w infrastrukturę drogową, za które był odpowiedzialny Sławomir N teraz się sypią: na przykład niecałe 3-4 lata po zakończeniu budowy autostrady A1 koło Piotrkowa Trybunalskiego niedawno trzeba było przebudować wiadukt. Popękały też łączniki na autostradzie A1 koło Łodzi.

Zapytany o rekonstrukcje rządu Sobolewski powiedział, że ma na celu usprawnienie procesu decyzyjnego tak, aby zgłoszona inicjatywa czy pomysł nie musiały pokonywać drogi przez kilka ministerstw, tylko aby czas ich realizacji skrócić do minimum. Podkreślił również, że zapowiedź odejścia ministra spraw zagranicznych to „decyzja dżentelmeńska”. A rząd będzie dalej realizował program dobrej zmiany.

Co do repolonizacji mediów, powiedział Sobolewski „są konieczne zmiany, jesteśmy w trakcie analiz” i odniósł się od sytuacji z kampanii wyborczej, kiedy „Niemcy próbowali nam wybierać”. Całą sprawę z okładka Faktu określił jako „haniebną próbę wpłynięcia na wynik wyborów, ordynarną i bezpretensjonalną chęć oczernienia prezydenta.” „ W tym obozie w tym momencie kampanii było widać, że mają coraz mniejsze nadzieje na zwycięstwo i dlatego posunięto się do takiej nikczemności”.

Sobolewski ustosunkował się też do postawy młodzieży w minionych wyborach, która tym razem postawiła na kandydata opozycji. - Badamy, jakie zależności wpłynęły na młodych. Młodzi lubią bunt i są przeciw tym, którzy są u władzy – stwierdził Sobolewski. Jego zdaniem ta sytuacja może się zmienić diametralnie w ciągu najbliższych 3-4 lat. _ Analizujemy, jaka oferta trafi do młodych ludzi i co sprawi, że poczują, iż ktoś próbuje ich wysłuchać.

Trudno powiedzieć, jaki przeciwnikiem dla PiS będzie Rafał Trzaskowski, bo albo przebywa na L$ albo na urlopach – powiedział na koniec Gość programu.

 

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy