Skandal! Niemiecki ambasador faktycznie obarczył Polskę odpowiedzialnością za „zniszczenie żydowskiego życia” podczas II wojny światowej!

Portal TV Republika, wch 20-04-2024, 08:00
Artykuł
Niemieccy zbrodniarze w Getcie w Warszawie
wikimedia

"Nikt nie może cofnąć zniszczenia żydowskiego życia w PL podczas II wojny światowej. Możemy jednak pomóc pokazać, że życie żydowskie nadal tu kwitnie. Synagoga Nożyków w Warszawie jest tego potężnym symbolem. Uzgodniłem z Gminą Wyznaniową, że DE wesprą renowację jej drzwi", napisał na Twitterze ambasador Niemiec w Polsce Viktor Elbling. Skandaliczny w swej wymowie post spotkał się z ostrą reakcją internautów.

"Nieprzyznawanie się do zbrodni niemieckich i nieprzepraszanie za nie to główne przykazanie niemieckiego dyplomaty. Najlepiej wtedy wkleić polską flagę", napisał Zygfryd Czaban, zaś publicysta Rafał Ziemkiewicz zauważył sarkastycznie: "Bezczelne są te Niemce i zuchwałe".

 Ale nie tylko internauci zauważyli kłamstwa niemieckiego dyplomaty. Pod jego postem pojawił sie komentarz wygenerowany przez Twittera: "Ambasador manipuluje pisząc o zniszczeniu żydowskiego życia w Polsce. W czasie gdy niemieccy rodacy ambasadora mordowali Żydów Polska nie istniała, a zbrodnie odbywały się na terenie jednostki administracyjnej III Rzeszy Niemieckiej o nazwie Generalne Gubernatorstwo".

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy