Sikorski z wizytą w Kijowie. Możliwe spotkanie z Azarowem

Artykuł
PolandMFA /flickr.com/CC

Minister Radosław Sikorski, udaje się dziś z kilkunastogodzinną wizytą do Kijowa. Weźmie udział w oficjalnym otwarciu szczytu Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. W planie wizyty są także rozmowy z przedstawicielami opozycji i ukraińskim rządem, w tym premierem Mykołą Azarowem.

Celem wizyty szefa polskiej dyplomacji jest przede wszystkim nakłonienie obu stron konfliktu politycznego do prowadzenia rozmów o zażegnaniu kryzysu.

- Spotkanie jest dobrą okazją do konsultacji na najwyższym szczeblu z politykami ukraińskimi, co jest szczególnie ważne w obecnej, napiętej sytuacji - powiedział wczoraj o szczycie OBWE rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

- Później mamy zaplanowany szereg spotkań z przedstawicielami ukraińskich władz. Niektóre z nich są już potwierdzone, niektóre jeszcze nie – poinformował Wojciechowski.

Rzecznik MSZ zapewnił, że na pewno dojdzie do spotkania Sikorskiego z szefem Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Andrijem Klujewem. Dodał także, że "dogrywane jest spotkanie z wicepremierem Serhijem Arbuzowem, jest także szansa na spotkanie z premierem Mykołą Azarowem".

Źródło: TVN24.pl, polskieradio.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy