Samobójczy zamach w Kabulu. Zginęło trzech żołnierzy NATO

Artykuł
flickr/Will Russell/CC BY 2.0

W Afganistanie w wyniku zamachu dokonanego przez terrorystę samobójcę zginął polski żołnierz, plutonowy Rafał Celebudzki – podało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Dwóch innych Polaków zostało lekko rannych.

 – Do zdarzenia doszło na ulicy w Kabulu podczas konwoju realizowanego przez wojska koalicyjne. Zamachowiec samobójca zdetonował samochód pułapkę obok wojskowej kolumny. W wyniku eksplozji zginął plutonowy Rafał Celebudzki, który prowadził jeden z pojazdów – powiedział rzecznik prasowy dowództwa operacyjnego ppłk Piotr Walatek.

Dodał, że lekko rannych zostało dwóch innych polskich żołnierzy. Ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodziny żołnierzy zostały powiadomione.

Co najmniej trzech żołnierzy wojsk NATO zginęło, a pięciu zostało rannych w zamachu samobójczym niedaleko ambasady USA w Kabulu – informowały wcześniej siły międzynarodowej koalicji w Afganistanie. Do ataku przyznali się talibowie.

Wiceminister spraw wewnętrznych Afganistanu Mohammad Ajub Salangi poinformował na Twitterze, że zamachu dokonał poruszający się samochodem zamachowiec samobójca, który wjechał w konwój zagranicznych żołnierzy.

Szef polskiego MON Tomasz Siemoniak napisał na Twitterze:

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy