Sakiewicz: Zrobimy wszystko, żeby o „aferze taśmowej” było głośno. Nie damy się uciszyć

Artykuł
Telewizja Republika

Polska opinia publiczna powinna wiedzieć, co jest na taśmach. My, ze swojej strony, będziemy się starali, żeby ta sprawa nie ucichła. Będziemy o tym mówić, dopóki będzie to możliwe – mówił o „aferze taśmowej” na antenie Telewizji Republika jej wiceprezes i redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Tomasz Sakiewicz podkreślił, że redaktor naczelny „Wprostu” powinien opublikować pozostałe rozmowy na łamach swojego tygodnika, ponieważ, zdaniem dziennikarza, jest to jego moralny obowiązek.

– Latkowski niezależnie od gróźb i starań ABW ma obowiązek ujawnić taśmy – mówił. – Polska opinia publiczna powinna je poznać, to nie jest żadna tajemnica- podkreślał.

– Widać wyraźnie co jest celem rządzących – dopaść tych, którzy nagrali, sprawdzić, co tam jest, zamknąć usta innym i zakończyć sprawę – mówił.

Zdaniem Sakiewicza, możliwość dokładnego i uczciwego przeanalizowania rozmów pojawiłaby się dopiero po odejściu obecnej elity politycznej.

– Nie da się niczego wyjaśnić bez wymiany elit, to niezbędne – uznał.

Sakiewicz zastanawiał się nad ingerencją służb zagranicznych w ujawnienie tej afery. Jego zdaniem podejrzenia skierowane w Rosję budzą liczne wątpliwości.

– Najbardziej na zmianie rządów zyskałaby Ameryka, a nie Rosja, więc nie wiem skąd podejrzenie, ze to właśnie Rosja chciała ujawnienia taśm – stwierdził.

Dziennikarz skrytykował również polityków za dbanie przede wszystkim o własne korzyści i „robienie z obywateli bałwanów”.

– Zamiast zajmować się polityką korzystną dla Polski, oni zajmują się zdobywaniem cygar – uznał.

Podkreślił również nieuczciwość głosowania nad wotum zaufania dla rządu.

– PO reprezentuje gangsterski sposób prowadzenia demokracji. Tusk chciał sprawdzić poparcie w ramach zaskoczenia – sprawdzić nie to, czy posłowie go popierają, bo gdyby tak było dałby im więcej czasu na podjęcie decyzji, tylko pokazać, że go popierają – uznał.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy