Rusiński: Polonia może odegrać dużą rolę w wyborach prezydenckich w USA

Debata Trump-Biden
Youtube/Yahoo Finance

W pierwszej części programu "W Punkt" na antenie TV Republika gościem redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza był Maciej Rusiński, przewodniczący Klubów "Gazety Polskiej" w USA

– Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” odbył się w nietypowych warunkach, bo w sytuacji wywołanej wirusem. Z drugiej strony stwarza to okazję do połączenia się i obserwowania przez wielu ludzi w różnych zakątkach świata, którzy nie mogliby dojechać na jedno centralne miejsce - wskazał Rusiński. 

– Uczestniczyli również goście z Polski, m.in. marszałek senior Antoni Macierewicz oraz członkowie nowej inicjatywy „Pilnujmy Polski” - podkreślił rozmówca TV Republika. 

 Redaktor Sakiewicz zapytał o rolę, jaką Polonia może odegrać w wyborach prezydenckich, które już wkrótce odbędą się w USA.  

– Polska społeczność może odegrać bardzo ważną rolę. Już ją zresztą odegrała cztery lata wcześniej, jednak teraz ta rola może być jeszcze większa. Obserwowaliśmy różne gesty wykonywane przez prezydenta Trumpa wobec polskiej społeczności. One służyły mobilizacji, próbie skonsolidowania społeczności polskiej wokół jego kandydatury - podkreślił Maciej Rusiński.

– Z różnych obserwacji, dyskusji, spotkań wynika, że Polonia popiera Donalda Trumpa. Ważne, aby byli na tyle zmotywowani, by pójść do komisji wyborczej i oddać głos. Donald Trump dał polskiej społeczności pewien duży, polityczny kredyt zaufania. Polonia musi odpowiedzieć, żeby przekuć ten kredyt na pewien kapitał - dodał szef amerykańskich Klubów "Gazety Polskiej". 

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy