Rozdano tytuły Mistrzów Świata

Artykuł
facebook.pl/ATPWorldTour

Tenisowy sezon już zakończony, a sami zawodnicy odpoczywają po wspaniałym roku. Jednak tenisowy świat przyznał właśnie ostatnie nagrody. Bohaterami 2015 roku zostali Novak Djoković i Serena Williams.

Nie podlega żadnej wątpliwości kto dostarczał najwspanialszych tenisowych emocji w 2015 roku. Liderom rankingów w singlu ATP i WTA, Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) przyznała tytuły Mistrzów Świata.
 Tytuł ten jest potwierdzeniem wspaniałego sezonu jaki rozegrał Novak Djoković. Serb w tym roku wystąpił w 18 turniejach, a 11 z nich zakończył z pucharem. Tym samym poprawił on swój zeszłoroczny rekord 10 trofeów. Bilans zwycięstw popularnego Djoko, to aż 82 wygrane mecze przy tylko 6 porażkach. Najważniejsze sukcesy to zwycięstwa w wielkich szlemach takich jak Australian Open, Wimbledon, US Open oraz ATP Finals.

Tytuł Mistrzyni Świata również w pełni zasłużenie trafił w ręce Sereny Williams. Amerykanka rozegrała 16 turniejów z czego w pięciu zwyciężyła. Podobnie jak Novak Djoković, triumfowała w Melbourne i w Londynie. Dodatkowo wygrała wielkoszlemowy turniej Rolanda Garrosa. Jej bilans spotkań to 55 zwycięstw i tylko 5 porażek.

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy