Rosyjski dyplomata: Aktywnie nawiązujemy kontakty z talibami

Artykuł
Mullah Abdul Ghani Baradar z innymi członkami delegacji Talibanu Moskwie, 18 marca 2021 r.
Fot. PAP/EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / POOL

Władze Rosji aktywnie nawiązują kontakty z talibami; z każdą władzą w Afganistanie trzeba podtrzymywać normalne relacje – powiedział rosyjski dyplomata Zamir Kabułow, specjalny przedstawiciel prezydenta Władimira Putina ds. Afganistanu.

– Nawiązujemy już (kontakty), w Kabulu dość aktywnie działa nasza ambasada. Takie kontakty nawiązaliśmy dawno i będziemy to kontynuować – oświadczył Kabułow w telewizji informacyjnej Rossija24.

– Oczywiście, że – tak jak wielu – niepokoją nas pewne kwestie dotyczące sytuacji politycznej i militarnej w tym kraju, przestrzegania podstawowych praw człowieka. Należy jednak przy tym wszystkim uwzględniać specyfikę, swoistość kulturową i religijną narodu afgańskiego i nie starać się niczego narzucać w oparciu o własne kulturowe wizje demokracji, porządku itd. – powiedział dyplomata.

Dodał, że Rosja jest gotowa uczestniczyć w projektach międzynarodowych dotyczących odbudowy gospodarki i sfery socjalnej w Afganistanie. Kabułow wyraził opinię, że teraz jest czas na rozpoczęcie takich projektów.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy