"Rossijskaja Gazieta" kpi z homoseksualizmu Westerwellego

dch, mg 06-12-2013, 10:38
Artykuł
Guido Westerwelle ze swoim partnerem Michaelem Mronzem
Tafkas/CC

Krytykując wicekanclerza i ministra spraw zagranicznych, Niemiec Guido Westerwellego za poparcie, jakiego udzielił proeuropejskiej opozycji na Ukrainie, rządowa "Rossijskaja Gazieta" zakpiła z niego z powodu jego orientacji seksualnej.

Dziennik podkreślił, że swoją wizytę w Kijowie, związaną z posiedzeniem Rady Ministrów Spraw Zagranicznych OBWE, szef niemieckiej dyplomacji "wykorzystał do zademonstrowania swojego poparcia dla manifestującej na Majdanie opozycji".

– Na wieczorny spacer po Chreszczatyku Westerwelle wyszedł pod rękę z liderami opozycji Witalijem Kliczką i Arsenijem Jaceniukiem. W tym złączonym europejskim marzeniem, męskim towarzystwie Westerwelle wyglądał na absolutnie szczęśliwego – podkreśliła "Rossijskaja Gazieta".

Moskiewski dziennik poinformował też, że Niemcy – obok Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii – należą do największych sponsorów organizacji pozarządowych na Ukrainie. – Występując na Majdanie, dyplomata Westerwelle miał możliwość, by osobiście zobaczyć na co poszły pieniądze niemieckich podatników – skonstatowała "Rossijskaja Gazieta". Dziennik zasugerował, że za pieniądze te kupiono "błyszczące mercedesy, ogromne dżipy warte dziesiątki tysięcy dolarów", którymi jakoby przemieszczają się opozycjoniści.

51-letni Westerwelle nie kryje się ze swoim homoseksualizmem. Jego partner życiowy towarzyszy mu nawet podczas oficjalnych wizyt za granicą.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy