Rosjanie boją się zesłania na front. Uciekają szczególnie do TEGO kraju

Artykuł
canva.com

Jak informuje serwis Table.Media, w pierwszym kwartale bieżącego roku, o azyl w Niemczech miało wystąpić aż 2381 obywateli Rosji. To duża liczba, chociażby z uwagi na to, że w całym ubiegłym roku było to 2851 wniosków. Większą część ubiegających się o azyl stanowią młodzi mężczyźni. Czyżby bali się "zsyłki" na front?

Nastąpił znaczny wzrost zwłaszcza w grupie 19-30-letnich mężczyzn i kobiet z Rosji.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku odsetek mężczyzn wśród ubiegających się o azyl był również wyższy niż w ubiegłym roku: w 2022 roku 59 proc. wnioskodawców z Rosji stanowili mężczyźni. Od stycznia do końca marca 2023 roku było to 64 procent - wynika z danych serwisu Table.Media.

Zeszłej jesieni armia rosyjska zdecydowała się na chaotycznie zorganizowaną "częściową mobilizację" w celu zwerbowania nowych żołnierzy na wojnę przeciwko Ukrainie. Setki tysięcy młodych mężczyzn uciekło. Ostatnio parlament Rosji uchwalił prawo przyspieszające rekrutację: zawiadomień o poborze nie trzeba już wręczać, gdyż można je przesłać drogą elektroniczną - przypomina portal tygodnika "Spiegel".

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy