Rolnicy nie ustępują i zapowiadają duży protest w poniedziałek

Portal TV Republika, kk 24-02-2024, 11:20
Artykuł
PAP

Organizacje rolnicze zapowiedziały demonstrację w Brukseli w poniedziałek 26 lutego - poinformowała agencja informacyjna Belga. Protest odbędzie się podczas obrad europejskich ministrów rolnictwa. Policja spodziewa się dużych utrudnień w ruchu drogowym.

Organizatorzy - zrzeszenia europejskich, walońskich i flamandzkich rolników spodziewają się, że do stolicy Belgii wjedzie kilkaset traktorów. Demonstracja rozpocznie się o 11 rano na placu Schumana w europejskiej dzielnicy Brukseli.

Rolnicy od kilku tygodni demonstrują w całej Europie. Choć interesy sektora rolnego w poszczególnych krajach członkowskich UE są różne i nieraz nawet sprzeczne ze sobą, to wspólnym postulatem manifestujących jest zatrzymanie realizacji tzw. Zielonego Ładu i wycofanie się z umów liberalizujących handel z krajami spoza Unii.

W czwartek Komisja Europejska przedstawiła listę propozycji mających zmniejszyć obciążenia administracyjne dla rolników. Będą one omawiane przez ministrów rolnictwa UE w najbliższy poniedziałek.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy