„Republika po południu”. Żaryn: Sytuacja na granicy wciąż jest napięta

Fot. PAP/Marcin Obara

Zima nie zatrzyma ataków na naszą linię graniczną - powiedział na antenie TV Republika Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

- Sytuację wciąż mamy napiętą. Widzimy, że ten typ konfliktu, który obserwowaliśmy pod koniec roku, jest w tej chwili kontynuowany. Mamy grupy cudzoziemców, które są kierowane na naszą granicę, wciąż podejmowane są ataki na naszą granicę, także na żołnierzy i funkcjonariuszy. Nie możemy mówić, że reżim Łukaszenki wycofał się ze swoich działań. Mamy do czynienia z konfliktem, który cały czas jest wyzwaniem - powiedział Żaryn.

- Nasze szacunki wskazują, że mamy do czynienia z 5 tysiącami migrantów. Od początku spodziewaliśmy się, że zima nie zatrzyma ataków na naszą linię graniczną i prób przejścia na Zachód - dodał.

Budowa muru na granicy 

- W tej chwili zamknęliśmy etap prac formalnych, są podpisane kontrakty, mamy wybrane osoby, podmioty, które będą realizować tę budowę. Jest opracowana cała koncepcja. Mamy przed sobą pół roku ciężkiej pracy i mam nadzieję, że ten harmonogram zostanie utrzymany. Wraz z połową roku polska granica z Białorusią będzie chroniona w lepszy i nowoczesny sposób - oznajmił rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy